King of Juice

E-Hurt Platforma Zakupowa King Juice


 

Owocowe koktajle, które wspomogą trawienie

 

Zbliża się Majówka, a wraz z nią biesiady przy Grillu. To także czas spotkań przy rodzinnym stole. Oczywiście suto zastawionym. Przyjęło się przecież, że  to te chwile są czasem obżarstwa. Ale jak tego uniknąć, skoro czeka na nas tyle pyszności oraz doborowe towarzystwo biesiadników? Będzie więc dużo, tłusto i dopchnięte ciastami wszelkiego rodzaju. Aby jakoś przetrwać świąteczne obżarstwo, warto już teraz przygotować sobie remedium na ból brzucha, zgagę czy niestrawność.

 

Natura w leczeniu niestrawności

 

Leczenie się proszkami, suplementami i innymi medykamentami pozostawmy przypadkom klinicznym. Żeby pozbyć się problemów żołądkowych spowodowanych świątecznym przejedzeniem, lepiej sięgnąć do naturalnych metod. Soki i koktajle owocowe doskonale poradzą sobie z tego typu dolegliwościami. Trzeba tylko wiedzieć, czego użyć. Zależy to od rodzaju nieprzyjemności oraz gustu. Nie będziemy przecież katować się czymś, co jest niesmaczne, skoro można leczyć się tym, co się lubi.

 

Koktajle na niestrawność

 

Niestrawność to podstawowy, największy problem poświąteczny. Jemy za dużo, a w dodatku innych dań, niż na co dzień, co powoduje, że organizm nie radzi sobie z trawieniem. Trzeba go wspomóc. A zatem błonnik – do koktajlu owocowego dodajmy pszenicę lub jęczmień, płatki owsiane (bądź mleczko owsiane), do tego migdały. By jeszcze bardziej wspomóc działanie układu pokarmowego, dorzućmy suszoną śliwkę, garść suszonych daktyli lub rodzynek. Pomoże także odrobina jabłka. Zamiast mleka, użyjmy kefiru.

 

Koktajle na zgagę

 

Zgaga to nieprzyjemne uczucie pieczenia w przełyku. Spowodowana jest cofaniem się soku żołądkowego oraz nadkwasotą. Poradzą sobie z tym owocowe soki i koktajle. Ważne, aby były one świeże i nieprzetworzone. Które więc pomogą na zgagę? Pomarańczowy i cytrynowy powinny poradzić sobie z problemem. Dobry będzie także sok z kiszonej kapusty. Pomoże również napój z jabłek lub nawet utarty miąższ jabłkowy. Jak widać walka ze zgagą nie musi być z góry skazana na niepowodzenie, a lekarstwo może być całkiem smaczne.

 

Koktajle na wzdęcia 

 

Koktajle poradzą sobie także z problemem wzdęć, które bardzo często pojawiają się po przejedzeniu. To nieprzyjemne uczucie złagodziłby koktajl z arbuza i truskawek, ale że akurat nie sezon, poratuje nas mieszanka ananasa, grejpfruta oraz opuncji (wyciąg z łodygi opuncji figowej można kupić w dobrych sklepach zielarskich – to najlepsze ziele na wzdęcia). Tutaj kluczem jest ananas zawierający enzym, który zmniejsza obrzęk przy problemach gastrycznych. 

 

Koktajle oczyszczające

 

Kiedy już poradzimy sobie z najbardziej dotkliwymi problemami, przychodzi czas, by oczyścić organizm z toksyn nagromadzonych przez święta (oraz przed nimi), a następnie powitać nowy rok w pełni sił i zdrowia. W tym celu warto zastosować serię oczyszczających koktajli owocowo-warzywnych robionych samemu w domu lub też kupić gotowe produkty. Po takiej kuracji poczujemy się odmłodzeni i z radością, bez strachu wyglądać będziemy kolejnych świąt.

 

 

Owocowe koktajle, które wspomogą trawienie

03 maja 2018

Właściciel marki: K&K Investment sp z o.o.
Wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez: Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział GospodarczyKrajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000368782, Kapitał zakładowy 20 000 zł

Moje konto

 

 

 

Płatności dostawa

 

Twoje zamówienia

Ustawienia konta

Przechowalnia


Regulamin

Polityka prywatności

 

 

 

 

 

 

Formy płatności

Czas i koszty dostawy

 

 

 

 

Hurtownia i sklep

 

 

 

O nas

 

Rabaty

Program lojalnościowy

 

 

 

 

Kontakt i dane firmy

Formularz kontaktowy