Chomik w domu – o czym warto pamiętać?

Chomik w domu to wspaniała rzecz, prawda? Jest bardzo przydatnym pomocnikiem w procesie uczenia dzieci obserwacji i troski o innych. O czym jednak należy pamiętać?

  1. Klatka powinna być odpowiednio przestronna. Klatka dla chomików syryjskich powinna mieć minimum 40 cm długości i 30 cm szerokości. Chomiki karłowate potrzebują minimum 18 x 18 x 22 cm. Klatka dla chomików może być wykonana z drucianej siatki lub tworzywa sztucznego. Jeśli zdecydujemy się na budowę klatki z siatki, wskazane jest, aby siatka nie była gruba (0,3-0,5 mm). Powinna też mieć na spodzie wyjmowaną tackę, która ułatwi czyszczenie. Klatkę można powiesić lub postawić na stojaku.
  2. Podłoga w klatce dla chomików powinna być wyłożona wełną drzewną lub innym naturalnym materiałem. Nie należy używać trocin ani papieru, ponieważ są one bardzo chłonne i dlatego szybko stają się mokre i błotniste.
  3. Chomiki uwielbiają kryjówki, dlatego lepiej zrobić kryjówkę z wełny drzewnej lub siana. Można też użyć rolki po papierze toaletowym lub pustego kartonu.
  4. Wszystkie zwierzęta potrzebują zabawek do zabawy, więc nie zapomnij kupić swojemu pupilowi zabawek, które możesz zawiesić w klatce lub przyczepić do jego koła (chomiki lubią biegać w kołach). Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://twojmoment.pl/.