Czy skoczki dla niemowląt są zdrowe?

Skoczek dla niemowlaka wciąż budzi wiele kontrowersji. Z bardzo dużą uwagę przyglądają się temu urządzeniu fizjoterapeuci, którzy mają różne zdania na ten temat. Jednak nie oznacza to wcale, że skoczek dla niemowlaka jest zbędnym wydatkiem.

Musimy na pewno wiedzieć czym konkretnie się kierować przy wyborze skoczka. Na pewno kwestą najważniejszą jest tutaj wiek maluszka. W pierwszy roku życia dzieci się bardzo szybko i dynamicznie rozwijają. Pokonują grawitację. Uczą się wstawać, obracać, siadać, a w kolejnym kroku podejmują pierwsze próby przemieszczania się.

Wszystko jest po to, aby poznawać ostatecznie świat stojąc już na swoich własnym stópkach. Poszczególne etapy rozwoju fizjologiczne przychodzą w konkretnej kolejności. Dziecko w pierwszej kolejności wstaje, trzymając się chociażby mebli, a dopiero za kilak miesięcy robi swój pierwszy krok. Na to jednak potrzebny jest czas. Nie wolno w żadnym wypadku dziecka popędzać.

Nie możemy także niczego na własną rękę przyspieszać. Dziecko wie doskonale samo, kiedy jest konkretnie gotowe na swój kolejny etap rozwoju. Na rynku znajdziemy naprawdę sporo gadżetów, które mają te umiejętności skutecznie rozwijać. Poza omówionymi skoczkami nie sposób nie wspomnieć o chodziku. Każdy rodzic powinien wiedzieć, że jego używanie przez niemowlę mu niczego nie ułatwi, a do tego może z drugiej strony zaszkodzić. Gdy pojawiają się u nas pewne wątpliwości, to powinniśmy wręcz obowiązkowo skonsultować się z lekarzem pediatrą. Odpowie na wszelkie pytania i na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości. Lepiej jest zapytać niż popełnić jakiś znaczący błąd. Pamiętajmy o tym.