Czy warto golić twarz z włosków przed makijażem?

Gdy zgolisz włosy z twarzy, robi się miejsce na makijaż, który może być nałożony bardziej równomiernie i gładko. Ale czy naprawdę warto się golić lub depilować przed wieczornym wyjściem? To zależy od tego, jaki wygląd chcesz uzyskać i ile czasu musisz poświęcić na przygotowania.

Ogólnie rzecz biorąc, golenie i woskowanie mogą nadać twarzy promienny, gładki wygląd i można je wykonać w domu przy użyciu minimalnych materiałów. Paski do depilacji woskiem są dostarczane z własnymi aplikatorami, więc potrzebna jest tylko dodatkowa para rąk (lub dwie). Golenie odbywa się za pomocą maszynki do golenia, którą można kupić w większości sklepów spożywczych lub drogerii już za 4 dolary i można jej używać także do innych części ciała.

Golenie lub woskowanie twarzy pozwoli na łatwiejsze przyleganie podkładu do skóry, dzięki czemu po nałożeniu będzie on miał bardziej jednolity kolor i konsystencję. Podkład będzie się również lepiej nosił przez cały wieczór, jeśli nie będzie ściągany przez zarost. Ponadto, nie musisz się martwić, że w połowie wieczoru wokół oczu lub ust pojawią się zbłąkane włoski.

Jeśli chcesz mieć dopracowany wygląd, który utrzyma się przez całą noc, golenie lub woskowanie może być dla Ciebie warte zachodu. Więcej artykułów na temat urody znajdziesz na stronie https://polishly.pl/ .