Do kiedy warto używać elektroniczną nianię?

Elektroniczne nianie pozwalają rodzicom mieć oko na swoje dzieci przez całą dobę i stają się coraz bardziej popularne. Ale w którym momencie korzyści z całodobowego monitorowania przeważają nad ryzykiem? 

Niektóre doniesienia o wypadkach spowodowanych przez elektroniczne nianie skłoniły niektórych ekspertów do wezwania do wprowadzenia bardziej rygorystycznych przepisów bezpieczeństwa. Amerykańska Akademia Pediatrii wyraziła również zaniepokojenie potencjałem urządzeń do nadużywania przez opiekunów, a także ich potencjałem do nadużywania przez rodziców.

Badanie z 2014 roku wykazało, że 17% dzieci poniżej 2 roku życia było monitorowanych przez elektroniczną nianię, a badania rynku przewidują, że w ciągu dekady liczba ta wzrośnie do ponad 25%. Nic dziwnego – te urządzenia sprawiają, że możemy mieć oczy na nasze dzieci przez cały dzień, zapewniając im bezpieczeństwo, podczas gdy my zajmujemy się innymi zadaniami. Najlepsze modele posiadają dwukierunkową komunikację, dzięki czemu możemy mówić bezpośrednio do naszych dzieci, a one mogą się z nami porozumieć za pomocą dźwięku lub obrazu. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://liveasily.pl/ .