Internet stacjonarny czy mobilny – co wybrać?

Internet stacjonarny i mobilny to dwa rodzaje usług internetowych, które mogą być równie korzystne na różne sposoby. Największą różnicą między nimi jest to, że Internet stacjonarny wymaga fizycznego połączenia z Internetem (takiego jak kabel lub DSL), natomiast Internet mobilny wymaga urządzenia, najczęściej telefonu komórkowego, który działa jako złącze do Internetu (3G lub 4G).

Internet stacjonarny jest zazwyczaj bardziej niezawodny, ponieważ nie opiera się na sygnale telefonu komórkowego. Dlatego masz pewność, że zawsze będziesz miał dostęp do Internetu bez żadnych przerw. Ten rodzaj Internetu jest również idealny dla osób, które często przebywają poza domem, takich jak studenci i osoby, które często podróżują do pracy, ponieważ pozwala mieć dostęp do Internetu wszędzie.

Internet mobilny jest świetny w czasach, gdy nie chcesz być przywiązany do jednego miejsca, np. podczas wakacji lub wyjazdu w odległe miejsce. Jeśli używasz swojego telefonu jako środka do łączenia się z Internetem, nie ma potrzeby martwić się o to, gdzie jesteś; wszystko czego potrzebujesz to sygnał telefonu komórkowego, który większość miejsc ma dostępne dzisiaj. Więcej na temat technologii znajdziesz na stronie https://bastille.pl/ .