Jak prać koszule?

To znajomy problem: po długim dniu w biurze wracasz do domu i zdajesz sobie sprawę, że masz kilka koszul, które trzeba wyprać, zanim będzie można je ponownie założyć. Jak to zrobić?

’Koszule to delikatne stworzenia’ – mówi Ann Marie Sabath, prezes butiku z odzieżą vintage Ann Marie’s Closet. 'Nie możesz po prostu wrzucić ich do reszty prania’. Ale dzięki odpowiedniej metodzie suszenia, mówi, możesz mieć te koszule wyglądające jak nowe. Jednym z najlepszych sposobów suszenia każdej tkaniny jest suszenie jej na słońcu” – wyjaśnia. Słońce usuwa wszelkie zmarszczki i zagniecenia oraz nadaje rzeczom ten miły, świeży zapach.

Aby naprawdę upewnić się, że Twoje koszule są tak czyste, jak to tylko możliwe, Sabath zaleca pranie ich ręcznie w chłodnej wodzie i dodanie odrobiny octu, aby zwiększyć ich moc czyszczenia. W końcu jest coś takiego w ręcznym praniu koszuli, co sprawia, że czuje się ona jeszcze bardziej wyjątkowa – a jeśli zmniejszy to liczbę zmarszczek na koszuli choćby o jedną, to warto! Jeśli nie jesteś w stanie wynieść wszystkich swoich koszul na zewnątrz, aby je wyprać na słońcu, spróbuj powiesić je przy otwartym oknie lub użyć sznurka do wieszania ubrań w domu. Więcej o modzie na stronie https://creastyle.pl/ .