Jakie dodatki postawić na taras?

Przestrzeń zewnętrzna jest często nie w pełni wykorzystana. Taras jest zwykle przedłużeniem kuchni i staje się miejscem przechowywania narzędzi ogrodniczych i pojemników na śmieci. Jednak z odpowiednią inspiracją możesz przekształcić swój taras w przedłużenie przestrzeni życiowej.

Możesz zacząć od zaplanowania tematu przewodniego dla swojego tarasu. Motyw przewodni to świetny sposób na dodanie wizualnego zainteresowania do dużej przestrzeni, jaką jest taras. Możesz wybierać spośród wielu różnych tematów, takich jak ogród japoński, ogród inspirowany kuchnią śródziemnomorską, francuski ogród wiejski lub nawet tradycyjny angielski ogród typu cottage. Jeśli masz dzieci, możesz stworzyć raj dla dzieci z domkiem na drzewie i huśtawkami w rogu tarasu.

Jeśli chcesz zapewnić swojemu tarasowi trochę prywatności, możesz wybrać rośliny, które są wystarczająco wysokie i grube, aby stworzyć prywatność między dwoma budynkami lub ogrodzeniami. Jeśli chcesz zachować prywatność, ale jednocześnie chcesz mieć wgląd w drugi koniec tarasu, spróbuj posadzić pnącza na kratkach lub altanach. Możesz również posadzić rośliny pnące, takie jak wisteria, na istniejącej strukturze, takiej jak ściana lub ogrodzenie, które oddzielają Twoją nieruchomość od nieruchomości sąsiada lub innej pionowej powierzchni dostępnej na Twojej nieruchomości. Więcej na temat roślin i dekoracji znajdziesz na stronie https://gardenyard.pl/ .