Kiedy warto zacząć robić jesienne porządki?

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: „Kiedy tylko masz na to ochotę”. Istnieją jednak pewne czynniki, które mogą wpłynąć na to, jak dobrze wykonasz swoją pracę, gdy jesień się kręci. Pierwszą i najbardziej oczywistą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, ile masz czasu, ponieważ jest o wiele trudniej zrobić gruntowne sprzątanie domu w ciągu zaledwie godziny co kilka tygodni, niż to, czy można spędzić godzinę codziennie przez tydzień lub dwa.

Następnie, chcesz rozważyć, jaki rodzaj pogody będziesz pracować z. Na przykład, jeśli jest śnieg na ziemi, tak że nie można łatwo dostać się bez łopaty chodnik, a następnie robi głębokie czyszczenie może być najlepiej zarezerwowane dla innego czasu.

Jeśli nie lubisz mieć dużo bałaganu w domu, to najlepiej zrobić szybkie zamiatanie każdego dnia. Możesz to zrobić nawet nie myśląc o tym lub łamiąc pot, po prostu podnosząc rzeczy, które widzisz leżące wokół i odkładając je. Jeśli chcesz iść dalej, to są pewne zadania, które należy pamiętać. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić dla swojego domu podczas jesiennego sprzątania:

-Czyszczenie okien.

-Czyszczenie wnętrza piekarnika

-Odkurzanie dywanów (i upewnienie się, że tak pozostanie)

-Usuwanie wszystkich pajęczyn z domu (w tym parapetów!)

Więcej artykułów na temat porządków znajdziesz na stronie https://uporzadkowane.pl/ .