Planowanie imprezy w stylu PRL

Impreza w stylu PRL to propozycja dla każdego, kto chce zorganizować niezapomniane spotkanie z rodziną i przyjaciółmi. Impreza tematyczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a jednym z najbardziej popularnych motywów jest PRL. Ciekawa tematyka i odniesienia do przeszłości sprawiają, że taka impreza to doskonała zabawa i świetny sposób na wspólne spędzenie czasu.

Planowanie takiej imprezy wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Oprócz zaproszeń, dekoracji i muzyki, kluczowe jest także zaangażowanie gości w temat. Warto poprosić ich, aby przyszli ubrani przypominającym stylem z lat PRL. Z pewnością wpłynie to na klimat imprezy i umożliwi jeszcze większe zanurzenie się w temat PRL.

Menu inspirowane PRL

Podczas planowania imprezy w stylu PRL, nie można zapomnieć o menu! Tradycyjne polskie potrawy z lat 70. to must-have każdej takiej imprezy. Bigos, kotlety, flaczki, pierogi czy też naleśniki to tylko niektóre z dań, które powinny znaleźć się na stole. Warto też zadbać o typowe przekąski z tamtych czasów, a także o odpowiednie napoje. Bezbłędny będzie oczywiście oranżada, a dla dorosłych – „Wódka na Stół”.

Jeśli chodzi o jedzenie, nie można pominąć słodyczy. Ciasteczka krówki, ptasie mleczko, czekolada w czarnym papierze – wszystko to sprawi, że goście poczują się jak w czasach PRL. W przypadku deserów, warto przypomnieć sobie stare receptury i przygotować domowe wypieki, które były popularne w tamtych czasach.

Dekoracje w stylu PRL

Dekoracje to kolejny element, który wpływa na atmosferę imprezy. Inspiracja stylem PRL we wnętrzarstwie znaczy „powrót do korzeni”. Dekoracje z tamtego okresu charakteryzują się prostotą i surowością. Popularne były meble z płyty wiórowej, które można dzisiaj nabyć na pchlim targu lub w sklepie z używanymi meblami.

Ponadto, warto pomyśleć o typowo PRL-owskich plakatach i obrazach, a także o kultowych przedmiotach takich jak telewizor z lat 60., lampka nocna z lat 70. czy też flaga z logo PZPR. Nie zapomnijmy też o odpowiednim oświetleniu. Najlepiej sprawdzi się tużyna – typowy żyrandol z lat PRL, który doskonale wpisuje się w ten klimat.

Zabawy i Muzyka

No i na koniec nie może zabraknąć dobrej muzyki oraz zabawy! Kiedy mówimy o muzyce z epoki PRL, na myśl przychodzą nam utwory Czesława Niemena, Marka Grechuty, zespołu 2 plus 1 czy też Elektrycznych Gitar. Dobrze jest przygotować playlistę z tymi utworami na Spotify czy YouTube, by stworzyć odpowiedni klimat.

Zabawom i konkursom poświęcone mogą być gry i zabawy popularne w tamtych czasach. Dobrym przykładem mogą być gry zręcznościowe, jak np. rzuty do celu, skakanka, czy zabawy z piłką. Przygotowanie takich atrakcji sprawi, że goście poczują się jak w prawdziwym PRL!