Siemens LOGO! 8.3

Źródło: https://magsteron.pl/

Siemens LOGO! 8.3 to najnowsza odsłona tych popularnych sterowników logicznych, przeznaczonych do szybkiej, łatwej i oszczędnej obsługi małych i średnich projektów automatyzacji. W przypadku tej wersji nowością jest przede wszystkim możliwość podłączania modułów sterujących również do chmury. Sterowniki te zapewniają dużą wydajność i elastyczność w wielu zastosowaniach, przykładowo w automatyce budynkowej czy przemyśle. Proste programowanie

Jakie możliwości zapewnia Siemens LOGO! 8.3?

Siemens LOGO! 8.3 jest rozbudowaną wersją tego sterownika. We wcześniejszych odsłonach, uzyskanie dostępu do danych i zarządzanie nimi wymagało zatrzymania PLC. Integracja z chmurą pozwala na korzystanie ze zgromadzonych danych podczas bezpośredniej pracy. Dostęp do aplikacji da się dzięki temu skonfigurować przy użyciu różnych urządzeń końcowych, takich jak tablety, smartfony czy laptopy. Przekłada się to na większą wydajność, elastyczność i szybkość pracy. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość tworzenia wielu pulpitów nawigacyjnych, z uwzględnieniem konkretnych uprawnień dla poszczególnych użytkowników.

Innowacyjna konstrukcja

Sterowniki LOGO! w tej generacji opracowane zostały na podstawie nowoczesnej technologii półprzewodnikowej, która podnosi intuicyjność programowania oraz zwiększa wydajność pracy. Konstrukcja opiera się na niedużych układach scalonych, mikrokontrolerze i elementach pasywnych. W obudowie najwięcej miejsca zajmują elektromechaniczne przekaźniki Shrack, a sama jednostka centralna charakteryzuje się zwartą budową. Specyfikacja urządzeń jest zgodna z wcześniejszymi odsłonami tej serii PLC. Użytkownik ma szybki i łatwy dostęp do opcji menu, ze względu na przejrzystość informacji. Sterowniki obsługują też liczne funkcje diagnostyczne, z możliwością modyfikacji koloru podświetlenia do wizualnego definiowania alarmów i statusów ostrzegawczych.