Czy montaż deszczownicy w wannie jest dobrym pomysłem?

Załóżmy, że chcesz mieć w swojej wannie prysznic deszczowy. Idea tego rozwiązania polega na tym, że woda zaczyna płynąć łagodnym strumieniem, a następnie wzrasta do pełnej mocy ulewy. To trochę jak branie prysznica pod wodospadem, ale z zabezpieczeniem, że w każdej chwili możesz zmniejszyć strumień do komfortowego kapania. W teorii brzmi to świetnie. Ale porozmawiajmy o niektórych potencjalnych minusach posiadania jednego zainstalowanego.

Po pierwsze, wyjście z wanny po prysznicu z wodą płynącą z góry może być niebezpieczne dla osoby starszej. Przejście z pozycji siedzącej do stojącej w zamkniętej przestrzeni może być trudne, a w połączeniu z ciśnieniem silnego strumienia wody może prowadzić do obrażeń. A jeśli instalujesz ją w łazience dziecka, może ono nie wiedzieć, jak prawidłowo regulować przepływ wody na własną rękę – może się okazać, że stoi w bardzo mokrym miejscu bez możliwości wydostania się lub wezwania pomocy.

Sama instalacja jest również potencjalnie ryzykowna. Potrzebujesz kogoś, kto jest licencjonowany i ubezpieczony, aby wykonać pracę i upewnić się, że spełnia ona specyfikacje kodu (i miejmy nadzieję, że sprawdzą, że nie ma żadnych wycieków po tym). Ale jeśli uda Ci się kogoś takiego znaleźć, warto ją zainstalować jeśli bardzo tego chcesz. Więcej artykułów na temat wnętrz znajdziesz na stronie https://glamourlife.pl/ .