Jak się zachować, gdy samochód wpadnie w poślizg?

Jeśli kiedykolwiek widziałeś, jak samochód wpada w poślizg z powodu zbyt agresywnego zachowania kierowcy na drodze, możesz zastanawiać się, co zrobić w przypadku, gdy tak się stanie. Ważne jest, aby wiedzieć, że utrata kontroli nad pojazdem jest jedną z najbardziej krytycznych sytuacji, w których możesz się znaleźć. Kiedy kontrola jest stracona, jest bardzo niewiele rzeczy, które można zrobić, aby ją odzyskać. Nawet jeśli jesteś doświadczonym kierowcą, lepiej, żebyś w ogóle nie znalazł się w takiej sytuacji. To powiedziawszy, oto kilka podstawowych zaleceń:

Jeśli samochód zacznie wpadać w poślizg, trzymaj mocno kierownicę i lekko naciśnij na hamulce, choć unikaj naciskania ich zbyt mocno, bo możesz stracić kontrolę.

Trzymaj się fotela i zachowaj spokój – pozwól mu zsunąć się na obiekty lub zjechać z drogi w wolnym tempie. Trzymaj się wszystkiego, co może pomóc Ci odzyskać kontrolę (pedał hamulca lub sprzęgła). Najważniejsze to nie dać się ponieść panice – łatwo jest zjechać z drogi przed nadjeżdżającymi samochodami, ceglanymi ścianami lub innymi przeszkodami.

Obserwuj swoje otoczenie, aby w razie potrzeby móc podjąć odpowiednie działania. Jeśli poślizg się pogłębia i tracisz całkowitą kontrolę nad pojazdem, zachowaj spokój i nie wpadaj w panikę. Jeśli to możliwe, kieruj się w stronę, gdzie jest mniej przeszkód. Więcej motoryzacyjnych porad znajdziesz na stronie https://startmoto.pl/ .