Jak wymienić zderzak w samochodzie?

Dla tych z was, którzy posiadają samochód, są szanse, że w pewnym momencie wpadliście na coś. Zderzaki są ważną częścią ogólnego wyglądu Twojego samochodu, więc kiedy ulegną uszkodzeniu, możesz być zaniepokojony tym, jak je wymienić. Na szczęście wymiana zderzaka nie jest trudna, ale musisz podjąć pewne środki ostrożności i wykonać odpowiednie kroki, aby zrobić to dobrze.

{1} Po pierwsze, musisz upewnić się, że Twój zderzak jest rzeczywiście uszkodzony – jeśli Twój samochód ma tylko ślady otarć lub zadrapań na lakierze, być może nie będziesz musiał wymieniać zderzaka w ogóle. Jeśli jednak zderzak jest uszkodzony, to trzeba będzie kupić nowy. Pierwszym krokiem w tym procesie jest usunięcie wszelkich plastikowych nakładek, które obejmują śruby trzymające zderzak w miejscu. Nakładki te znajdują się zazwyczaj w pobliżu dolnej krawędzi zderzaka.

{2} Po usunięciu tych nakładek, trzeba będzie poluzować śruby trzymające zderzak na miejscu. Zazwyczaj te śruby będą pokryte warstwą gumy piankowej, którą należy usunąć przed odkręceniem samych śrub. Należy również odłożyć na bok zarówno gumę piankową, jak i plastikowe nakładki, które będzie można wykorzystać ponownie po zamontowaniu nowego zderzaka.

Więcej na temat motoryzacji znajdziesz na stronie http://carsio.pl/.