Jakich produktów należy unikać podczas treningów?

Etykiety produktów i reklamy często przekonują konsumentów, że pewne produkty są absolutnie niezbędne dla ich rutyny treningowej, ale częściej niż nie, są one stratą pieniędzy. Oto kilka najczęstszych przedmiotów, których powinieneś unikać, gdy trafisz na siłownię:

-Ręcznik jednorazowego użytku po prysznicu. Jeśli naprawdę zależy ci na całkowitym wysuszeniu i uniknięciu szansy na wychłodzenie, przynieś na siłownię własny, zwykły ręcznik, zamiast używać takiego, który był używany przez dziesiątki innych osób.

-Puder do ciała. Możesz myśleć, że puder do ciała jest twoim przyjacielem, ponieważ wchłania wilgoć i zapobiega otarciom i wysypkom, ale jest również pełen talku, który może powodować problemy z oddychaniem, jeśli jest wdychany w zbyt dużej ilości lub jeśli już masz problemy z płucami.

-Opaski na nadgarstki i kostki. Mogą one być pomocne dla każdego, kto ma istniejący ból stawów lub kontuzje, ale jeśli nie potrzebujesz ich z tego powodu, są one bezużyteczne dla ciebie w twoich treningach.

-Każdy rodzaj pigułki energetycznej. Twoje ciało naturalnie ma całe paliwo, którego potrzebuje podczas ćwiczeń – musisz tylko dać mu czas na przetworzenie go. Wszelkie dodatkowe źródła energii będą raczej odczuwane jako bonus, niż jako niezbędne do przejścia przez trening. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://jasportowiec.pl/ .