Żeglarstwo – zasady, które musisz znać

W żeglarstwie jest wiele różnych rzeczy, które musisz wiedzieć. Istnieją zasady dotyczące nauki i zasady dotyczące żeglarstwa wyczynowego. Istnieją zasady bezpieczeństwa, zasady wyścigów, a nawet specjalne zasady dla windsurfingu. Musisz znać wszystkie te zasady, aby móc żeglować bez wpadania w kłopoty z innymi żeglarzami lub bycia niebezpiecznym.

Pierwszą rzeczą, której powinieneś się nauczyć są podstawowe zasady bezpieczeństwa. Jako początkujący, są one naprawdę ważne. Jeśli nie będziesz ich przestrzegał, możesz się zranić lub skrzywdzić kogoś innego. Są to rzeczy takie jak: nigdy nie wchodź na pokład, gdy łódź jest w ruchu, zawsze noś kamizelkę ratunkową, gdy jesteś na wodzie i nigdy nie wychodź sam na łódź.

Kiedy jesteś na żaglówce, istnieją pewne zasady, które czynią ją bezpieczniejszą podczas wyścigów i zawodów. Na przykład, kiedy się ścigasz i inna łódź zbliża się do ciebie, ma prawo pierwszeństwa, ponieważ nie płynie tak szybko jak ty. Więc jeśli płynie prosto na ciebie i wygląda na to, że może cię uderzyć, co robisz? Pozostań w miejscu dopóki nie będzie jasne, że nie uderzy w twoją łódź. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://bizsport.pl/ .